דגל ישראל על כדור הארץ

יום העצמאות הוא לא המצאה ישראלית, כמובן. לכל מדינה סגנון החגיגות שלה והמסורת שלה; לעיתים דומה למסורת הישראלית, ולעיתים שונה בתכלית. שני פנים שנותנים תוקף של ייחודיות יוצאת דופן ליום העצמאות הישראלי; האחד נעוץ בעובדה שבישראל, מרבים החגים והמועדים הם בעלי אופי דתי. יום העצמאות הוא בין החגים האזרחיים הבודדים בלוח השנה העברי. המשמעות היא חופש פעולה מלא לחגוג את החג לפי ראות עיניו של כל תושב. השני, נעוץ במעבר הדרמטי הזה מאבל על הנופלים לחגיגות על מתנת העצמאות – תופעה חד פעמית ומיוחדת שלא נתקלנו בה בשום מדינה אחרת בעולם. ליקטנו עבורכם כמה מהדרכים הכי ישראליות לחגוג את היום הכי ישראלי בשנה.

המיצג המסורתי של חיל האווירי
מידי שנה, בבוקר ובצהרי יום העצמאות, חולף מטוס חיל האוויר החגיגי מעל הערים וחוצה את ישראל לאורכה ורוחבה. זהו רגע שיא של התרגשות והתפעלות אדירה עבור הצופים.  מבוגרים, צעירים, דתיים, חילוניים, כולם מתכנסים ביחד לרגע של אחווה וגאווה. דגמי המטוסים המשתתפים הם רבים ומגוונים וכוללים מטוסי קרב, תובלה, מסוקים ועוד. הם מבצעים מופעים אוויריים מהפנטים שכוללים מיני "סלאלומים" באוויר, תעופה צמודה זה לזה ועוד שלל מחוות מרהיבים שמצליחים להעתיק נשמתם של רבים מדי שנה בשנה. לקראת החג מתפרסם בכלי התקשורת ובאתר צה"ל לוח הזמנים והמיקומים בהם צפוי להיערך המיצג. שווה לעקוב.

חדוות המנגל
הבחירה הכי צפויה, וכנראה בלתי נמנעת, היא ה"על האש". מנגל עם המשפחה או החברים הנה הבחירה הנפוצה ביותר ליום העצמאות. אף רשימת פעילויות ליום העצמאות לא תהיה שלמה בלעדי המנגל. יערות, פארקים ציבוריים, שטחים פתוחים, חאנים, כל חלקה אפשרית מתמלאת בישראלים שרעבים לאכול ולחגוג. אז איך מייחדים את המנגל המסורתי ומבדלים אותו מסתם עוד ברביקיו משפחתי? אנחנו ממליצים לקשט. רכשו שרשרת דגלים ליום העצמאות ותלו אותם בלוקיישן הנבחר במקביל לגרילנדת אורות יפה, לא צריך יותר מזה. דגלים למכירה זמינים לאורך כל השנה כך שאתם יכולים להתארגן על הציוד מתי שנוח לכם.

לצאת מהקופסה
אם בא לכם לגוון ולעשות דבר מה יוצא דופן בערב החג או במהלכו, כדאי שתדעו שכל פלטפורמת בידור שמכבדת את עצמה, דואגת לתכנייה אמנותית ייחודית ומעניינת ליום העצמאות. זה נכון לגבי מועדוני סטנדאפ, הפקות של מסיבות, מקומות המציעים הופעות כדוגמת "הזאפה", מסעדות, בתי מלון ועוד. כל אלו מציעים בדרך כלל דילים ואטרקציות שווים ליום העצמאות שניתן להתרשם מהם כבר בתקופה של פסח. אנחנו לפעול כך: ודאו שיש לכם חופש בפרק הזמן המבוקש לחגיגות. לאחר מכן, הגדירו תקציב וסגנון מבוקש (פנים? חוץ? מוזיקה? אוכל? וכד'). מכאן אפשר פשוט להיכנס לאתרים כמו גרופון או ישירות לאתרי הבית של המותגים החביבים עליכם, לסרוק, להשוות, לבחור ולהזמין. גם חופשה בארץ היא רעיון מצוין שהרי אווירת החג שורה בכל מקום. אל תשכחו להתהדר בדגל ישראל על הרכב!

לצבוע את העולם בצבעי דגל ישראל
אמנם לא מדובר בבילוי אלא במסורת המושתת על סולידריות פטריוטית מרשימה, אבל אי אפשר לחגוג את יום העצמאות מבלי להתהדר בדגל לרכב, דגל לבניין ועוד שלל סממנים שיהפכו אתכם לחלק אקטיבי מהחגיגה הצבעונית הזאת. גם בארצות הברית, למשל, תולים התושבים דגלים וקישוטים לכבוד יום העצמאות. אבל איפה עוד תמצאו ערים שלמות מקושטות בשרשרת דגלים אינסופיות בכל צומת וצומת? רק בישראל תתקלו בשרשרת דגלים פטריוטית בכל קומה וקומה. רק בישראל תתקלו בתופעה משובבת הנפש של צמתים המלאות רכבים שמחלונם מתנופף לו דגל לרכב כחול לבן בחן וגאווה. לתופעה הזו אין אח ורע בעולם, מה שעושה חשק אפילו גדול יותר לקחת חלק בתהלוכה הצבעונית הזאת.