ילדים מצוירים מחזיקים דגלים

כולנו עדים לתמורות הדרמטיות שמתרחשות בשוק העבודה הישראלי בעשורים האחרונים. אם פעם העובד היה צריך לחזר אחר המעסיק, אז היום התהפכו היוצרות כליל והמעסיקים הם אלו שמוצאים את עצמם מחזרים אחר העובד.

אנחנו יודעים כמה עסוקים אתם וכמה מעט אנרגיה נשארת לטפל בעניינים שכאלו. אי לכך, כתבנו בשבילכם את המאמר הבא שיפתח לכם את הראש ויציע טקטיקות שונות שיעזרו לכם לעבור את יום העצמאות עם ידכם על העליונה.

עסק פיזי
אם אתם מנהלים עסק מרובה עובדים, כזה שצריך פיזית להגיע אליו בכל בוקר, כדאי להתכונן לרצף של יום הזיכרון-עצמאות מבעוד מועד. לפני הכל, חישבו איזה מסר אתם מבקשים להעביר. שאלו את עצמכם: האם אתם מטבעכם אנשים פטריוטים שמתחברים לרוח החג? האם אתם רואים בהפצת המסר של החג הזה שליחות? אם עניתם "כן" על השאלות הללו, חישבו באיזה מידה הייתם רוצים להשקיע?

רמה בסיסית – אם אין לכם פנאי או רצון לתכנן תכנית מיוחדת, הסתפקו בהזמנת דגלים ליום העצמאות. הזמינו שרשרת דגלי ישראל, דגל ישראל לבניין, דגל ישראל לקיר ומדבקות ליום העצמאות. אם תנאי ההשכרה בבניין לא מאפשרים לכם למתוח דגל מהחלון, הזמינו רול אפ דגל ישראל שתעמידו בכניסה למשרד. טיפ זהב שלנו: אל תשכחו להזמין סטנד חד קני לדגל בכמות שווה למספר הדגלים שאתם מזמינים. בלעדיהם, הדגלים ימצאו מהר מאד את דרכם לתוך המגירות או המחסנים ואווירת החג תיעלם כלא הייתה.

רמה מתקדמת – אם בא לכם להיכנס קצת יותר עמוק לאווירת החג, תוכלו לתכנן טקס 'יום הזיכרון' מקומי שיונחה על ידי העובדים. תשאול קצר יציף את העובדים שנהגו להופיע בטקסי יום הזיכרון בבית הספר. ברוב המקרים, הם ישמחו מאד לחזור אחורה בזמן לחמש דקות התהילה שלהם. מנו עובד אמין ואחראי שיהיה ממונה על הפקת הטקס. הגדירו פרק זמן לטקס (חצי שעה זה בהחלט מספיק) ותנו לעובד לדאוג לכל הפרטים הקטנים. זה יחזר את תחושת החיוניות של העובד וגם את הזיקה של העובדים שישתתפו בטקס למקום העבודה.

הזמינו את כל האביזרים שמנינו והוסיפו גם בלוני דגל ישראל וסיכת דגל ישראל לדש הבגד. רוצים להשקיע באמת? הזמינו דגלי קשית ליום העצמאות והכינו בר משקאות בסימן יום העצמאות, עליו תעמידו משקאות צוננים שבתוכם קשיות דגל ישראל.

מתנות לעובדים
אם אתם מעסיקים משקיענים ובא לכם לפנק את העובדים שלכם לרגל החג, תוכלו לצ'פר אותם במתנה. הסבירות היא שתקבלו על המהלך הזה הרבה קרדיט, היות והוא מצביע על השקעה שהיא "אקסטרה". לא נהוג לחלק מתנות ביום העצמאות, כמו שנהוג למשל בראש השנה ובפסח.

זה יוצר לכם הזדמנות להרוויח נקודות אצל העובדים ולמתג את עצמכם כבית עסק שמשקיע בעובדים שלו מעל ומעבר. אם אנחנו כבר ברוח החג, אז כדאי כמובן לרכוש מתנה שקשורה לחג. אם התקציב מאפשר, תוכלו להעניק לעובדים מנגל או ערכת ברביקיו מפנקת. אם התקציב מוגבל, תוכלו לרכוש עבורם חולצה עם הדפס ליום העצמאות, כיסוי למראה דגל ישראל או כובעים ליום העצמאות.

עסק וירטואלי
אם אתם פרילנסרים שעובדים מהבית או אם העסק שלכם מורכב מעובדים ו/או לקוחות בכל מיני מקומות בארץ, הדרך להחצין פטריוטיות תהיה קצת אחרת. סביר להניח שמרבית התקשורת שלכם עם הממשקים השונים בעסק עוברת בדיגיטל; בהתכתבויות במייל, ברשתות החברתיות, בניוזלטר וכי"ב. אלו הם בדיוק המקומות שעליכם "לקשט" בעזרת מיתוג של יום העצמאות.

חישבו כיצד אתם "מתרגמים" את ההצעות שהעלנו בפסקה הקודמת לשפת הדיגיטל. תוכלו להכניס קריצה בדמות דגל ישראל לתוך החתימה שלכם במייל. תוכלו להוסיף גרפיקה חיננית של שרשרת דגלי יום העצמאות לקאבר של עמוד הפייסבוק שלכם. אם אתם עובדים עם בוטים, תוכלו להכניס ברכת חג בנוסף למלל הרגיל (רק אל תשכחו להוריד אותה!).

תוכלו לקחת את רוח יום העצמאות עוד כמה צעדים קדימה על ידי שליחת מייל ברכה יזום למאגר הלקוחות שלכם. חפשו ברשת סרטון נוסטלגי מרגש מימי הקמת המדינה או כל חומר אינטראקטיבי אחר שיגע בליבם של הקוראים. שלבו את המולטימדיה בגוף המייל ולא כקובץ מצורף, כך תגדילו משמעותית את כמות הצפיות.